Od 0.7.1 do 2.7 – interfejs WordPressa na przestrzeni dziejów

wp27interface

Te dzieje nie są jeszcze specjalnie długie, w końcu co to jest pięć lat w stosunku do wieczności – a tyle przecież przetrwają nasze (już nie) ulotne myśli, przelane w sieć dzięki silnikowi WordPressa ;)

Najnowsza wersja 2.7 wprowadziła największe zmiany w interfejsie administratora, czyli tam, gdzie jako autorzy zaglądamy najczęściej, czy to sprawdzając ciągle zbyt małą liczbe odwiedzin w statystykach, dodając nowe posty, czy wreszcie odpowiadając na komentarze. 

Ozh, który jak twierdzi, posiada zainstalowane wszystkie do tej pory wydane wersje WordPressa w celach testowych, opublikował przegląd interfejsów od najwcześniejszej wersji 0.7.1 z maja 2003 roku, do najnowszej, wydanej kilka dni temu 2.7.

Warto zobaczyć i zdziwić sie siermiężnością ;) lub powspominać. Ja swoją przygodę z WordPressem zacząłem od wersji 2.0 – od tej pory interfejs przebył długą drogę.

A gdyby ktoś chciał, to też może sobie poinstalować wszystkie wersje, również beta i RC, pobierając odpowiednie archiwa ze stron WP.

7 myśli na temat “Od 0.7.1 do 2.7 – interfejs WordPressa na przestrzeni dziejów”

  1. Gdyby ktoś chciał… trzeba by mieć świra na punkcie wp ;) To tylko narzędzie, więc ważne by nowy interfejs był jak najużyteczniejszy i tu kończy się zwykle mój udział w dyskusji o nowej wersji WP :)

  2. No to ja też przeszedłem na 2.7. Na początku masakra nic nie mogłem znaleźć, teraz już się jakoś łapie, ale szczerze powiedziawszy 2.5/2.6 dashbord wg mnie był bardziej poręczny, ale ja tak mam zawsze przy zmianie na nowszą wersję z nowym dashboardem. Nie trzeba użyać niektórych wtyczek rzeczywiście, ale z kolei mi nie działa excerpts delux :( Zobaczymy co jeszcze wyjdzie.

  3. Jest inny odpowiednik excerpts delux – Advenced Excerpt – działa w wp. 2.7.1 i jest lepszy, bardziej rozbudowany. 2.7 można też aktualizować z poziomu dashobrda jak wtyczki – wreszcie nie trzeba będzie kopiować plików przez ftp. Na początku mi się nie podobał, ale zmieniłem zdanie. Jest Lepszy.

  4. Ja używam wordpressa od wersji chyba 2.3. OStatnio WP w 2.8.4 wprowadził jeszcze dodatkowe zmiany w porównaniu do 2.7. Co prawda przez ostatni rok od czasu pojawienia się posta te zmiany nie były aż tak duże jak wcześniej, ale zawsze coś tam sie zmieniło.

  5. Kiedyś, kiedyś próbowałem zacząć pisać bloga na wersji 2.5, jeszcze hostowanej na stronie WordPressa. Nie wyszło. ;] Teraz z powodzeniem zacząłem od wersji 2.7 i mam nadzieję, że się uda.

    Jeśli chodzi o wygląd, domyślny layout panelu administracyjnego jest strasznie ociężały, dlatego skorzystałem z wtyczki Fluency Admin – genialnie ułatwia i przyśpiesza działanie.

Dodaj komentarz