Dlaczego czytasz bloga, tego bloga? Odpowiedz i wygraj nagrody

W związku z planami dynamicznego rozwoju… nie, inaczej.

Blogowanie to rozmawianie

Niewątpliwie komentarze są integralną częścią blogów, bez nich blog to nie blog. Więc skoro interakcja z czytelnikami jest tak ważna, to chciałbym Wam, moim czytelnikom, zadać jedno, jedyna, ale za to zasadnicze pytanie, licząc na Wasze odpowiedzi.

Dlaczego czytacie akurat tego bloga?

Mam nadzieję, że ktoś go w ogóle czyta ;) Zapewne większość to przypadkowe wejścia z wyszukiwarek, choć za nadto nie nęcę ;) Ale licznik wskazuje ok. 200 subskrybentów RSS, więc to chyba nie są w większości boty czy inne automaty, tylko żywi ludzie, którzy dodali bloga do swoich czytników licząc na… no właśnie na co? Może ostatnio nie dawałem zbyt wielu ku temu okazji, ale po publikacji każdego wpisu ruch się zwiększa, czyli ktoś jednak czeka na kolejne i nie usuwa kanału z czytnika.

Swoją drogą sam ostatnio wyrzuciłem kilka feedów z Google Readera i to wcale nie takich, na których rzadko coś się pojawia, przeciwnie, za często i bez sensu. czytanie to poświęcanie czasu, którego nikt nie ma za wiele. Kiedyś wydawało mi się że im częściej tym lepiej (wujek Google lubi częste aktualizacje? ;), ale chyba „dojrzałem” do tego, że lepiej mniej i rzadziej ale za to… właśnie lepiej. Ale chyba za daleko zabrnąłem we własną dygresję.

Wracając do sedna: chciałbym poznać swoich czytelników, więc znajdźcie chwilkę i napiszcie dlaczego tu zaglądacie. Tak w kilku słowach. Tylko nie o czym chcielibyście tu przeczytać, a o tym co sprawia, że jednak czytacie. Co czytaliście najchętniej, a co sprawiało, że zmykaliście czym prędzej ;) A może wcale nie czytacie i cała ta pisanina idzie jak para w gwizdek, to w sumie dobrze żebym o tym wiedział i przestał zajmować cenne miejsce na serwerach ;)

I coś ode mnie

A żeby również Wam się chciało zostawić choć jedno zdanko, to teraz obiecane w tytule nagrody. Dla najszybszych mam 5 pojedynczych zaproszeń na przedpremierowy pokaz filmu Free Rainer, o producencie telwizyjnym, który produkuje masowo oglądane odmożdżające teleturnieje, a potem nagle postanawia zmienić oblicze telewizji i tak manipulować wynikami oglądalności (co okazuje się zaskakująco łatwe) by promować ambitne programy.

Film będzie wyświetlany w warszawskim kinie Femina w środę, 15 października o 20:45. Zaproszeń rozdam pięć, w jednym komentarzu można poprosić o jedno lub dwa. Dostaną je autorzy najszybszych komentarzy (ale nie później niż do godz. 22 w poniedziałek trzynastego), odpowiadających na moje pytanie. Warunkiem dodatkowym jest podanie przy komentowaniu działającego adresu mailowego i wysłanie do mnie na adres goto[maupa]bloggerpl.com z tego samego adresu maila z imieniem i nazwiskiem – zaproszenia będą do odebrania właśnie na nazwisko w kinie przed seansem.

Żeby od razu z góry odeprzeć zarzuty, że „konkurs” tylko dla najszybszych i tylko tych co im się będzie chciało iść w środku tygodnia do kina w stolycy, dwa najciekawsze komentarze (subiektywnie wybrane przeze mnie), dodane nie później niż do końca przyszłej soboty (18.X) zostaną nagrodzone książkami Jacka Piekary Alicja i ciemny las.

Fundatorem nagród jest YellowGreen – przyczajona ostatnio sieć reklamy na blogach, która nie pokazała jeszcze na co ją stać (właściwie to nic jeszcze nie pokazała), ale że stać ją na wiele, o czym mam nadzieję wkrótce się przekonamy, to zapewne wkrótce pokaże. Na razie rozdajemy wspólnie książki i zaproszenia ;)

Oczywiście można też nawrzucać mi całkowicie za darmo, bez liczenia na nagrodę. Wszystkie opinie będą mile widziane i starannie przeanalizowane, jak już na wstępie wspominałem, w związku z ambitnymi i dynamicznymi planami ;)

No, to czego tu szukasz? ;)

[foto: Bagha Reading Blogs 1 by Stephanie Booth]

15 myśli na temat “Dlaczego czytasz bloga, tego bloga? Odpowiedz i wygraj nagrody”

 1. Tak patrzę, że ludzie się specjalnie nie rzucili na nagrody, ale wpis jest chyba dzisiejszy, więc ludzie śpią jeszcze…
  Ja trafiłam przypadkiem z blogfroga, czytam tylko wpisy, których tytuły skłonią mnie do otworzenia bloga w nowym oknie.

 2. Ja już kompletnie nie pamiętam, co sprawiło, że Twój blog znalazł się w moim Google Readerze. A skoro już tam jest, to go czytam, gdy napiszesz nowe wpisy.

  Mam zasadę wywalania z GR tylko tych kanałów, które przestają mnie ciekawić, a nie tych, na których nie pojawiają się żadne nowe wpisy. :)

 3. Jeśli dobrze pamiętam, to trafiłem tutaj dzięki Blipowi :) Przychodzę tutaj, bo stworzyłeś na tyle dużo ciekawych wpisów, że mam prawo przypuszczać, że każdy następny będzie wart uwagi. Ten na przykład, z uwagi na nagrody, takim jest ;)

 4. Zaplątałeś się w mój czytnik RSS, ale trafiłem tutaj chyba od Fanatyka. On sam już niestety znikł z czytnika, nie dał rady zagranicznej konkurencji.
  Poza tym, design masz fajny.

  (dwa bym prosił ;)

 5. Jak zaczynałem swojego bloga to byłem Ciekaw co się dzieje w Polskiej blogosferze. Wsadziłem Cię w czytnik, bo byłem ciekaw jak Ci się uda rozwój i tak jesteś wciąż…

  W zasadzie utrzymując się w swoim temacie, możesz pisać coś w stylu news bloga na temat POLSKIEJ blogosfery i POLSKIEGO internetu (o zagranicy jest aż nadto). Musisz się tylko wpasować między antyweby, wirtualnemedia i inne takie.

  Jak byś został bardziej w blogowej niszy i znajdował ciekawe UŻYTECZNE info pomagające rozwiajać bloga – np. ciekawe spolszczenia wtyczek do wordpressa, opisać jak zmienić kodowanie na z UTF na ISO tak, żeby można było wstawić polskie znaki na żywca w template i żeby się poprawnie wyświetlały, sprawdził czy blogfrog generuje traffic i czy jest sens w nim uczestniczyć albo jak aktywny jest wykop.pl i czy warto mieć ikonkę na blogu, czy w ogóle w Polsce istnieje traffic ze SubmbleUpon albo Del.ico.us, opisywał skąd inąd jeszcze można w Polsce traffic ściągać, opisywał współpracę z blogvertisingiem.pl i podobnymi, tak, żebym rozwijając bloga nie musiał wszystkiego sam testować i się dowiadywać, to miałbyś swoje miejsce u mnie w czytniku.

  Ja szukam na blogach bardziej przydatnych postów niż ten o tym, że logo chroma jest zerżnięte z Firefoxa a to co opisałem powyżej to pewnie to na czym znasz się najlepiej i nie będzie to też kopiuj wklej z probloggera, bloggingtips czy innych takich, które pewnie większość bloggerów i tak ma w czytniku.

  Pomagaj nam, polskim blogerom, rozwijać blogi po polsku w polskiej blogosferze, zwiększać oglądalność i zarobić kilka złotych.

  Pozdro.

  PS Z zaproszenie dziękuję bo nie dotrę do Wawki :)

 6. Zaczęło się od tych polecajek nowych, ciekawych blogów w zeszłym roku, a wyłapałem Cię poniekąd od Fanatyka. A że wciąż piszesz ciekawie (jakoś mało jest dobrych blogów czysto o blogowaniu, ciekawe), nawet „krytyczne” wpisy, to jestem wiernym czytelnikiem.

  Za dwa bileciki bym się nie obraził :)

 7. Dzięki za odpowiedzi. Nawet jeśli tylko sześć osób mnie czyta, to i tak warto pisać :)
  W sumie nie spodziewałem się aż tak pogłębionej analizy jak w komentarzu Krzysia, ale to poniekąd w części pokrywa się z moimi własnymi przemyśleniami.

  Widzę, że rozdałem już 4 zaproszenia (po 2 skx i Paweł), pozostało jeszcze jedno, bierzcie, jest czas do wieczora ;)

  I dzięki, że zaglądacie :)

 8. Trafiłam raz i wracam wciąż ;) Szukałam zdaje się informacji o pozycjonowaniu stron w wyszukiwarkach.
  Zadomowiłeś się na mojej stronie googla. Dlaczego? Bo jest po prostu ciekawie, czuć u ciebie pasję. A ludzi z pasją nigdy za dużo.

 9. Nie, nie zapomniałem o drugiej części nagród (mam nadzieję, że film się podobał?).
  Obiecałem, że do końca przed-poprzedniego tygodnia wybiorę dwa komentarze, a ich autorów nagrodzę książką. Przepraszam za opóźnienie, chory byłem ;)
  Ale co się odwlecze… niniejszym ogłaszam, że subiektywna maszynka do losowania wybrała dwa komentarze, a właściwie ich autorów, których niniejszym bardzo proszę o kontakt (goto/na/bloggerpl.com) i podanie adresów na które mam wysłać książkę.

  So, prizes go to:
  Krzyś, który tak kompleksowo naszkicował mi plan dalszego rozwoju bloga, że po prostu muszę się odwdzięczyć,
  Nevisilien, za dostrzeżenie we mnie tej wewnętrznej pasji ;)

 10. Hahah, Mój laptop rozbił się, gdy byłem browsing this site ostatni raz byłem tutaj. A przez ostatnie 2 miesiące czekałem na ten blog, więc wdzięczny I znajduje to jeszcze raz! : D

 11. Naprawdę cenny wpis. Bez niego nie wiadomo by było czy zobaczyć i sprawdzić na własnej skórze.

  1. Faktycznie bardzo cenny komentarz – tyle wnosi… Konkursy są czymś mobilizującym do pisania/tworzenia/wrzucania… Im prostszy tym więcej kontentu, tym więcej spamu, takiego jak ten ostatni komentarz, który komentuje… Pytanie tylko jaki zysk ma autor z takiego konkursu poza komentarzami pod wpisem? Powinien tutaj być checkbox – powiadamiaj o nowych wpisach – domyślnie zaznaczony – wtedy miałby stałych bywalców… a tak ma tylko użytkowników którzy sobie przypomną.

Dodaj komentarz