WordPress 2.6 „Tyner”

Po 3 betach i jednej wersji RC, dziś ukazała się wreszcie pełna wersja 2.6 WordPressa. Od opisywanej już przeze mnie bety 1 nie dodano już żadnych nowości, prace polegały na szlifowaniu i dopieszczaniu tego, co zostało już wcześniej wprowadzone.

Zgodnie z tradycją, kolejnej wersji patronuje kolejny muzyk jazzowy, tym razem pianista McCoy Tyner. Dwuipółminutowy film z komentarzem Matta Mullenwega pokazuje najważniejsze zmiany:

Gałąź 2.5 nie będzie już dłużej wspierana, więc jeśli już ją macie, to warto jak najszybciej zaktualizować do 2.6 ze względu na poprawki bezpieczeństwa jak i faktycznie wprowadzone zmiany poprawiające użyteczność WordPressa jako narzędzia do blogowania.

P.S. Jest już tłumaczenie wersji 2.6, jak zwykle u niezawodnego Kuby Zwolińskiego.

5 myśli na temat “WordPress 2.6 „Tyner””

 1. Jestem mile zaskoczony bezproblemowym działaniem wtyczek po aktualizacji do 2.6. Pod tym względem przejście 2.3 -> 2.5 wspominam traumatycznie.

  Bardzo ciekawie wygląda eksport/import i fajnie, że wtyczki nieaktywne są tak wyraźnie oddzielone.

  Tylko jakoś przyspieszenia w działaniu nie widzę…

 2. Tym razem były jednak nie tak wielkie zmiany jak poprzednio, ale ja jednak, nauczony smutnym doświadczeniem z aktualizacji do 2.5, wyłączyłem wszystkie wtyczki (przydała się możliwość grupowego włączenia po aktualizacji).

  Czasami wydaje mi się, że działa szybciej, ale może to tylko złudzenie ;)

 3. „P.S. Jest już tłumaczenie wersji 2.6, jak zwykle u niezawodnego Kuby Zwolińskiego.”

  niestety link nie działa… :(
  czy mogę prosić o przesłanie na maila?

 4. Ja już szczerze powiedziawszy nie mam siły na ciągłe aktualizacje, niby wystarczy zamienić pliki, ale jest ich sporo i wolno się wgrywają. Dobrze że od 2.6 już można wtyczki aktualizować z poziomu dashbordu.

Dodaj komentarz