Second Life, czyli jak zacząć drugie życie

Tytuł wpisu jest przewrotny o tyle, że poniekąd chodzi o „życie” tego bloga, na którym od miesiąca niestety nie dzieje się zupełnie nic, a właściwie to od początku roku też niewiele, może poza niewielkimi zmianami w jego wyglądzie które od czasu do czasu sobie chyłkiem wprowadzam. Ale skoro nadal średnio około 100 osób dziennie tu zagląda, a licznik FeedBurnera oscyluje wokół 160, to chyba jednak ktoś czeka na kolejne posty?

I wymyśliłem sobie, że wielki powrót do pisania (który to już raz?) połączę z informacją o innym „drugim życiu”, czyli grze, a właściwie całym wirtualnym świecie Second Life. W SL zarejestrowałem się jakiś rok temu, głównie z ciekawości. Nie jestem fanem gier w ogóle, ale ten wirtualny świat jakoś mnie pociągał. Ale równie szybko mnie rozczarował. Może zabrakło mi dobrego wprowadzenia w ten świat?

Second LifeOczywiście w Internecie można znaleźć wiele forów i przewodników po świecie SL, ale są to albo obudowane reklamami podstawowe informacje skopiowane z Wikipedii, albo portale dla zaawansowanych mieszkańców tego wirtualnego świata. Dlatego ucieszyło mnie wydanie w Polsce książki – przewodnika dla początkujących użytkowników Drugiego Życia. A jeszcze bardziej ucieszyło mnie zaproszenie do uczestnictwa w kampanii reklamowej tej książki ;)

Autorami książki „Second Life. Życie, miłość, zarabianie pieniędzy” są Jana Gillespie i Joerg Lindner, którzy od paru lat aktywnie uczestniczą w drugim życiu, oraz prowadzą agencję doradczą, która oferuje swe usługi firmom chcącym aktywnie reklamować się w Second Life.

„Second Life. Życie, miłość, zarabianie pieniędzy” wydane przez Wydawnictwo BestPress to pierwsza publikacja w Polsce, która krok po kroku wprowadza Czytelników w szczegóły wirtualnego świata. Autorzy pokazują jak stworzyć swojego awatara, robić wirtualne zakupy, porozumiewać się z innymi, tworzyć społeczności i zarabiać realne pieniądze. Dla chcących otworzyć własny biznes w wirtualnej rzeczywistości – przekazują wskazówki dotyczące marketingu, mediów, zarządzania projektami i prawa w Second Life, podają przykłady intratnych zawodów i techniczne szczegóły programowania w LSL.

W planach są kolejne książki, już dla bardziej zaawansowanych uczestników drugiego życia, skupiające się na bezpieczeństwie w tym wirtualnym świecie oraz na tym co wszystkich pociąga najbardziej, czyli na zarabianiu pieniędzy ;)

Może gdybym rok temu miał dostęp do skoncentrowanej i przedstawionej całkiem przystępnie informacji i to w wygodnej formie książki, być może dołączyłbym do ponad 100 tysięcy aktywnych polskich uczestników drugiego życia. Przez rok od mojej rejestracji sporo się zmieniło, w SL istnieją polskie miasta, redakcje, organizowane są wirtualne koncerty i inne wydarzenia.

Jeśli macie ochotę na drugie życie, a nie wiecie jak zacząć, to książka na pewno warta jest wydania na nią kilkudziesięciu złotych. Jeśli już jesteście aktywnymi mieszkańcami SL, albo w ogóle nie macie ochoty nimi być, to chociaż przelotnie w księgarni rzućcie na nią okiem, jak mój imiennik Tomek Topa, któremu bardzo spodobało się kolorowe i bogato ilustrowane wydanie ;)

Ja sam na pewno przynajmniej rzucę okiem, a może nawet spróbuję zacząć nowe życie w Nowym Życiu?

I tu na blogu też, obiecuję ;)


Artykuł komercyjny zgodny z etyką blogvertisingu.
Krytycy.pl

4 myśli na temat “Second Life, czyli jak zacząć drugie życie”

Dodaj komentarz