Dlaczego Google ma nową ikonkę

No, wiecie dlaczego zmienili faviconę? Wszystko przez iPhona ;)

Sami przyznali się dziś na swoim oficjalnym blogu, że chcieli stworzyć zestaw dobrze skalujących się ikonek dla platform mobilnych, ale tylko iPhona wymienili literalnie i z nazwy. O Androidzie nawet się nie zająknęli. Steve Jobs to jednak potężny gracz, zakręcił nawet takim gigantem jak Google ;)

Różne są opinie o nowej favikonce Googla, jednym się podoba, innym nie. Ja należę do tej pierwszej grupy, choć w momencie kiedy się pierwszy raz pojawiła na pasku mojej przeglądarki byłem co najmniej zdezorientowany. Ale podoba mi się zdecydowanie bardziej, jest lekka, można nawet rzec figlarna ;) w odróżnieniu od poprzedniego sztywnego, dużego G ;)

Zresztą wygląda na to, że to jeszcze nie koniec zmian. Sami piszą na blogu, że w żadnym razie ikonka którą widzimy nie jest ostateczna, nie wiem jak to rozumieć i czy teraz gigant z Mountain View będzie zmieniał ikonki jak rękawiczki, ale może chodzi po prostu o jeszcze większe rozszerzenie obecnego zestawu ikonek.

Ciekawi mnie jeszcze jedno, niektóre usługi Googla, jak choćby Gmail, czy Google Reader mają swoje własne ikonki. Czy one też się zmienią i zostaną zunifikowane?

W każdym razie, każdy może przysłać swoje własne propozycje nowej favikonki, z których być może zostanie wybrana ta jedna jedyna. O wymaganiach jakie musi spełniać nadsyłany projekt napisał szczegółowo Tomasz Topa. Jak się postaracie, to może właśnie waszą ikonkę ludzie będą oglądać miliony razy dziennie ;)

4 myśli na temat “Dlaczego Google ma nową ikonkę”

  1. ta na niebieskim tle? Też mi się podoba, być może to właśnie do Androida, bo piszą że to Favicon Mobile, dla iPhona mają inną, a ani w IE ani w Operze Mobile czy Mini pod WM6 takiej nie widziałem.

  2. Iphone ma wyraźnie duże znaczenie dla Google. Właśnie też wydali nową aplikację tylko i wyłącznie dla Iphona w której to zebrali kilka swych serwisów, w tym gmail, reader, calender i kilka innych. Są naprawdę świetnie dopasowane do obsługi na iphone.

Dodaj komentarz