Blog jest nagi

CSS Naked dayNagi, a właściwie obdarty całkowicie ze stylu CSS. Wygląda lepiej, niż gdy był ubrany ;), co sprawia, że na serio zaczynam myśleć o zmianie jego wyglądu. A dziś, 9 kwietnia świętujemy CSS Naked Day – jeśli macie w zwyczaju (blogujący na własnym WordPressie) zerkać co tam nowego na stronie nowości Waszych kokpitów, to zapewne czytaliście o tym u Lorelle.

Celebrowanie CSS Naked Day nie polega na wrzucaniu na bloga zdjęć Scarlett Johansson nago (sorry Google, MSPANC), tylko na pokazaniu swojego bloga (strony) w czystej postaci, bez ozdób i upiększeń. Akcja ma na celu promocję standardów sieciowych, poprawność semantyczną html i hierarchii strukturalnej, cokolwiek to znaczy ;) Generalnie chodzi o wyłączenie wszelkich stylów CSS – np. przez zmianę nazwy domyślnego arkusza stylu, albo usunięcie go (tylko wcześniej zachowajcie jakąś kopię). Blog bez stylów wygląda mniej więcej tak, jak widzi go googlebot, czy inne wyszukiwarkowe roboty, a także np. czytniki dla osób niewidzących. Warto więc zadbać, żeby bez warstwy graficznej i stylowych upiększeń blog czy strona były czytelne a treść na nich łatwo dostępna. Myślę, że u mnie jest całkiem nieźle ;)

Próba naszego własnego polskiego dnia bez CSS była kilka dni temu, ale chyba bez większego rozgłosu. Dlatego przyłączam się do tego międzynarodowego. I Was wszystkich też namawiam, zobaczcie jak wyglądają Wasze blogi bez ubrania ;)

9 myśli na temat “Blog jest nagi”

  1. Korzystam z opcji View > Style > user mode (Opera) i wszystkie style znikają. Taka nagła utrata wyglądu to chyba dość spory szok. Nie wiem, czy czytelnicy będą wiedzieli o co chodzi.

  2. Wykorzystałem Operę by zobaczyć, jak wyglądają moje strony – nie jest źle, wręcz przeciwnie – bardzo dobrze :). Ale nie mógłbym sobie pozwolić nawet na minutę bez CSS’a – nie stać mnie na ten luksus ;).

  3. Nikt z tlumami czytelnikow pochodzacych z przegladarek by sie nie zdecydowal na udzial w takiej akcji. Ok, strona powinna byc czytelna i bez CSS. Natomiast ilu czytelnikow wie, co to jest CSS? Oni zobacza przez 1 dzien bialo-czarna strone. Strata jednego dnia czytelnikow. Bez sensu…

  4. Bo to raczej zabawowa akcja, przeznaczona dla blogosfery i to tej bardziej świadomej części. Na pewno nie do zastosowania w serwisach zarabiających na ruchu z wyszukiwarek.
    Ale u siebie mogłem sobie na to pozwolić ;)

  5. Bardzo dobrze, że jest goły css ponieważ nie jest taki zbajerowany i nie odpędza ludzi przed oglądaniem, pisaniem i czytaniem artykułów

Dodaj komentarz