Aktualizujesz wtyczki do WordPressa?

Od wersji 2.3 WordPress potrafi sam sprawdzić czy zainstalowana jest jego zaktualizowana wersja oraz czy wtyczki na blogu są w swoich najnowszych wersjach (wcześniej niektóre wtyczki same to sprawdzały lub potrzebny był do tego dodatkowy specjalny plugin do sprawdzania aktualności wtyczek).

I od kiedy uaktualniłem moją instalację WP do wersji 2.3 właściwie codziennie jakaś wtyczka (a mam ich włączonych na blogu około 30) zgłasza uprzejmie, że jest już jej nowa wersja. Często są to nawet dwie lub więcej. Czasami są to tylko kosmetyczne poprawki lub dodanie nowej wersji językowej, ale zdarzają się też poprawki wpływające na bezpieczeństwo, czy dodające nowe funkcje. Dlatego nie narzekam (choć czasem jednak narzekam ;)) i pilnie instaluje poprawkę za poprawką.

A to wszystko uświadamia mi, że przed wersją 2.3 większość wtyczek miałem zapewne nieaktualnych, przynajmniej czasowo, bo komu chce się codziennie sprawdzać czy któraś czasem nie ma nowej wersji.

Automatyczne sprawdzanie aktualności zarówno wtyczek, jak i całego WP jest bardzo wygodne ;)

Jak często aktualizujecie swoje wtyczki? Gdy tylko jest nowa wersja, czy np. raz w tygodniu wszystkie? A może wcale nie sprawdzacie?

11 myśli na temat “Aktualizujesz wtyczki do WordPressa?”

 1. Przy pięciu wtyczkach nie mam, aż takich problemów z aktualizacją. Biorąc pod uwagę, że Gravatar i Akismet aktualizowane są raz na ruski rok to już w ogóle bajka.

  Bardzie denerwuje mnie 35MB aktualizacja PhpGedView.

  Aktualizacje robie nabieżąco.

  W wolnej chwili opisz co to za 30 wtyczek. Może coś będzie warte uwagi i będę miał 6 :)

 2. Ostatnio napisałem pierwszą wtyczkę Sobek’s Posts in Category i uaktualniałem ją co trzy dni. Wystarczy wyobrazić sobie podobnych wariatów, i po tygodniu z 10 zainstalowanymi wtyczkami przegapiłeś ok.20 aktualizacji :P.

  Zdecydowanie powinna być opcja wyłączenia powiadomień o nowych wersjach wtyczek, bo: skoro działa, to po co mi nowa wersja?

  @Wojciech Ignaczewski:
  5 wtyczek? Wow, z tak małą ilością połowa strony by mi padła , chylę czoło za wydajność :)

  30 wtyczek? dużo :)

  U mnie po środku: 15 na jednym i 10 na drugim.

Dodaj komentarz