WordPress 2.3.1 już za chwilę

Miesiąc po wydaniu wersji 2.3 prawie gotowa jest kolejna wersja WordPressa, oznaczona numerem 2.3.1 – Boren pisze, że jeśli nie wydarzy się nic nieoczekiwanego, będzie dostępna jeszcze w tym tygodniu, a już teraz można pobrać i zainstalować RC1.

Jest to wersja poprawiająca błędy (ponad 20) znalezione już po wydaniu wersji 2.3. Wśród ważniejszych poprawek znalazło się m.in. wsparcie dla tagów dla Windows Live Writera (microsoftowego edytora blogów WYSIWYG, mającego również polską wersję językową i współpracującego poprawnie nie tylko w blogami na WordPressie, ale również m.in. na blox.pl).

Wydanie kolejnej głównej wersji 2.4 planowane jest jeszcze w grudniu tego roku.

Aktualizacja 27 października o godz. 1:15:

Jest już oficjalna wersja 2.3.1 – od Release Candidate 1 różni się dokładnie 4 bajtami w jednym pliku:version.php. Zgadliście, różni się po prostu numerem wersji, więc jeśli ktoś już uaktualnił swojego bloga (tak jak ja to zrobiłem wczoraj) do wersji RC1 nie musi robić nic. Ewentualnie podmienić ww. plik, lub tylko wyedytować w nim numer wersji ;)

Jak już pisałem wersja ta poprawia tylko kilka zauważonych wcześniej błędów, w tym poważne, wpływające na bezpieczeństwo (szczegóły jak zwykle na oficjalnym blogu WP). Aktualizacja jest więc szczególnie wskazana.

Dodaj komentarz