Blog przyjazny dla środowiska

Wraz z codzienną porcją ulotek, gazetek i innych reklam (na niecałych 200 metrach pięciu lub więcej „rozdawców”), wpadła w moje ręce dodawana do dzisiejszego wydania metra wkładka firmowana przez Biuro Ochrony Środowiska UM St. Warszawy, w całości poświęcona racjonalnej gospodarce odpadami (nawiasem mówiąc to bardzo mało ekologiczne, wydrukowanie takiej ulotki w nieznanym mi, ale zapewne niemałym nakładzie na lśniącym kredowym papierze).

Bloggers Unite - Blog Action DayNiemniej ulotka przypomina i radzi jak segregować odpady, a mi przypomniała, że wczoraj, 15 października odbył się był Blog Action Day – kolejna blogowa akcja, tym razem poświęcona problemom ochrony środowiska. Prawie 15 tysięcy zarejestrowanych blogerów ma wyprodukować 15 tysięcy postów na jeden temat: environment. W akcji uczestniczyły m.in. blogi Googla, Problogger, JohnChow, czy ZenHabits – jeden z pomysłodawców całej imprezy i inne większe i mniejsze blogi, więc zielony bloger (choć zieleń w tym przypadku oznacza raczej brak doświadczenia niż niz poparcie dla partii zielonych) nie mógł nie wziąć w niej udziału.

No i nie wziął, bo zapomniał ;) a raczej odciął sie był od internetu i to nie na własne życzenie. No to cóż, pochwalę się tylko, że zielony bloger naprawdę jest zielony, bo korzysta z zielonego hostingu: Green Web Hosting! This site hosted by DreamHost

PS. Wystarczy już offtopowych wpisów, następny będzie bardziej merytoryczny. I to już jutro. Chyba że znowu mnie odetną od internetu ;)

2 myśli na temat “Blog przyjazny dla środowiska”

  1. Witam u mnie bardzo podobna sytuacja mimo iż zawodowo zajmuję się kolportażem materiałów reklamowych jeden z pracowników wręczył mi rzeczoną ulotkę i byłem wręcz zszokowany!

    Szukałem materiału do artykułu na temat marnotrawstwa publicznych pieniędzy i hipokryzji urzędniczej.

Dodaj komentarz