Świętuj z nami blogerami

Blog Day 2007Za 11 dni, 31 sierpnia światowa blogosfera będzie obchodzić swój dzień. Pisał już o tym Fanatyk na azWeb, który jest również autorem polskiego tłumaczenia oficjalnej strony. BlogDay, który będzie w tym roku obchodzony już po raz trzeci, wymyślił izraelski bloger Nir Ofir w przekonaniu, że blogerzy powinni mieć swoje święto, dzień który zostanie poświęcony poznawaniu innych blogów i ich autorów z całego świata.

W całej zabawie chodzi o przedstawienie czytelnikom swojego bloga pięciu blogów, które wydają się nam interesujące, a nie są stałą pozycją naszego blogrolla – najlepiej takich dopiero przez nas odkrytych. Szczegółowe instrukcje jak aktywnie cebrować BlogDay znajdują się, jak nietrudno zgadnąć, na stronie obchodów i są szeroko powtarzane na wielu blogach, więc ja już nie będę powodować dalszej redundancji.

Data tego święta została wybrana nieprzypadkowo: cyfry 3108 zostały skojarzone z literami w słowie BlOg – przy dużej dozie dobrej woli (i odpowiedniej typografii) widać podobieństwo, co zresztą zostało wykorzystane przy tworzeniu loga BlogDay. Nietrudno zauważyć, że lepiej pasowałaby data wrześniowa, gdyby tylko wrzesień miał 31 dni ;)

Świętujmy więc razem BlogDay, poszerzajmy horyzonty, odkrywajmy nowe blogi i poczujmy się członkami wielkiej blogowej rodziny :)

7 myśli na temat “Świętuj z nami blogerami”

 1. Miło że zostałem wspomniany. Kiedyś chyba już mi się Twój blog przewinął przez ekran, widzę że nadal piszesz o blogach i to ciekawie :)

  Dorzuciłem Cię do czytnika, więc będę zaglądał częściej. No i mam już pierwszego kandydata na wpis 31.08 ;)

  Pozdrawiam i trzymaj tak dalej! :)

 2. Dzięki :)
  Taki komentarz dużo dla mnie znaczy, Twój blog mi się przewija przez ekran nieustannie :) W pewnym sensie był nawet inspiracją, zanim jeszcze zacząłem.
  Nie mogę obiecać, że Twój czytnik RSS spuchnie od moich postów, ale postaram się by nie świecił pustkami ;)

 3. A nie października? ;) To bardzo interesująca i trochę mniej zabawowa akcja – juz się przyłączyłem.

  ps. Akismet uparcie uznaje Twoje komentarze za spam. Może to yoyo mu się nie podoba? ;)

 4. Oj przepraszam , rzeczywiście październik ;)

  Tak cel jest moim zdaniem bardziej „szczytny”.

  Hehe, też tak czasami mam,niektóre notyfikacje lądują w Spamie.

Dodaj komentarz