Co trzeba wiedzieć, żeby zacząć pisać bloga

Pisać bloga może każdy. Nie są do tego potrzebne żadne specjalne umiejętności, ani też wielkie zdolności. Zacząć można w dowolnym momencie (w dowolnym też można skończyć, ale nie o tym traktować ma ten blog). Tak naprawdę potrzebne są tylko chęci i trochę wolnego czasu. A właściwie to całkiem sporo wolnego czasu – aż sam się zdziwiłem jak wiele czasu zajęło mi ostatnio samo przygotowanie się do jego prowadzenia.

Dobrze jest jeszcze mieć coś ciekawego do powiedzenia. Właściwie to najważniejsza, żeby nie powiedzieć jedyna prawdziwa potrzeba. Jeśli nie zainteresujesz swoich czytelników, Twój blog nie odniesie sukcesu. To jasne, no chyba że chce się prowadzić kolejnego bloga w stylu onetowych blogasków, na których jedynym zadaniem i celem samym w sobie dla ich autorów (a właściwie głównie autorek) jest zdobywanie za wszelką cenę jak największej ilości komentarzy. Wtedy nie trzeba nic więcej mówić i pisać poza standardowym, charakterystycznym dla tychże blogerów zawołaniem: daj komcia ;)

Nie przeczę, że zdobycie szerokiej publiczności jest miłe i chyba każdy blogujący autor chciałby by jego twórczość trafiła do jak największej liczby czytelników. Duża liczba komentarzy oczywiście świadczy o dużej popularności bloga, ale nie da się przecież wymusić na odwiedzających zostawiania komentarzy na siłę. Chociaż autorki onetowych blogów to właśnie mniej więcej robią.

Czyli tak naprawdę jedyne co musisz, żeby zacząć tworzyć swojego bloga, to posiadanie jakiejkolwiek, choćby nawet najmniejszej wiedzy na jakiś temat, ewentualnie jeszcze niewielkie umiejętności jej przekazania. Choć można przecież pisać do szuflady i po prostu zostawić po sobie ślad w internecie, ale tym przypadkiem tu zajmować się nie będziemy.

Naszym celem jest stworzenie bloga, na który z zainteresowaniem zaglądać będzie jak największa rzesza czytelników. Bloga, który osiągnie sukces!

7 myśli na temat “Co trzeba wiedzieć, żeby zacząć pisać bloga”

  1. Zapomniałeś o jednym dobrnym szczególe. Można pisać dla swojej własnej satysfakcji. O czymkolwiek. Bez walki o komentarze, linki i trakbaki.

    pozdr

  2. Jasne, takie pisanie o czymkolwiek, teoretycznie tylko dla siebie jest często bardzo interesujące.
    Z tym że nie do końca wierzę w pisanie tylko dla siebie w internecie.
    Dla siebie mozna pisać w kajeciku (czy innnym Wordzie np) ;)

  3. No jasne, jest w tym nieco ekshibicjonizmu, ale tak czy siak, jest to możliwe. Jeżeli ktoś „dla siebie” chce pokazać się innym :)

  4. Zgadzam się w stu procentach! Żeby pisać bloga trzeba mieć coś ciekawego do powiedzenia i do tego jeszcze to lubić. Bo wiem, że jeśli ktoś piszę z musu to szybko mu się znudzi blogowanie.

Dodaj komentarz